Dod katrai dienai iespēju kļūt par tavas dzīves skaistāko dienu!

sestdiena, februāris 26, 2011

- viss notiek....

Jau otro nedēļu mūs priecē saulainais laiks.. es to dievinu.. un tas nekas ka mīnusu ir tā pavairāk.. biju totāli izslāpusi pēc saules.. tā ir mana vitamīnu deva.... un šoziem to saulaino dienu bij tik maz, jā.. es skaitīju... bet nu jau 2 nedēļas var skatīties saullēktu un gavilēt... un teikšu kā ir, es jau sajūtu pavasara smaržu :)) kad to viendien teicu paziņai.. viņa pasmējās.. tu ar mašīnu man te pie loga piebrauci un laikam ārā neesi bijusi- kāds pavasaris??- ārā mīnusi trakie... Es pasmējos.. un atteicu.. virmo, virmo pavasara vēsmas.. pat putni čivina... :)) bauda dvēselei :))


un jā.. tieši tā.. viss notiek tad kad tam ir jānotiek.. viss pie mums atnāk tad kad jāatnāk- gan informācijas ziņā, gan lietu ziņā.. gan notikumos...  arī saulainais laiks.. kurš dod enerģiju jaunām lietām.. gandrīz vai kalnu stumšanai  :))))
 Nezinu kapēc, bet man sagribējās parunāties te... šeit un tagad... parasti jau maz rakstu par saviem dzīves notikumiem, sajūtām .. šeit parasti uzrakstu par nelielu  daļu no savas darbošanās.... liela daļa paliek uzrakstītas ziņas tikai domās, kaut kur pa kādai bildei pat.. . skatos citos blogos cik aktīvi apspriež pat savu ģimenes dzīvi... hmm..  interesanti.. mazliet dīvaini, bet nu jā... tātad!- cilvēkam tas ir vajadzīgs... šeit un tagad... un ne mirkli vēlāk... 
 un šo tēmu paturpinot.. es nejaušu blogu pasaulē ieklīdu blogu virpulī- pirms un pēc..  jeb pareizāk teit - before.. after....pirms un pēc mājas sakārtošanas.. pirms un pēc plauktu revīzijas... mani izbrīnija cik tiešām nekārtīgas mēdz būt mājas, izbrīnija- cik drosmīgi ir pat to nofočēt un ielikt apskatei... nu jā.. piebilde te ir mazmazītiņa.. ka mājas te netika vienkārši sakārtotas ( pacelts, ielikts, noslaucīts) bet gan iztīrītas no visa liekā.... ( ai ku žēl, bet nu nekādi neatrodas man atrast to blogu strīpu :(  kad meklē speciāli, neatrast :)))  tas ir likums)  blogu strīpa bij par to kā organizēt lietu kārtību...

 kāpēc par to runāju??- tāpēc ka nu jau kādu laiku lasu Ineses Prisjolkovas grāmatu "Ieelpo laimi un mīlestību"
 .. un viena no pirmajām tēmām ir  laimes terapijas sākšanā ir:  Savas mājas sakārtošana un samīļošana .  šobrīd ar to es nodarbojos, jo šis process ir man trakoti lēns.. pat ļooti... jo runa ir par katru!!!! letu manā mājā... jā, jā.. arī žurnālu kalniem :)))  arī par kārtību datorā..   bet!?- viss pamazām notiek... man tas nav jāizdara 3 dienās.. bet pamazām viss notiksies...

 mazliet no Ineses grāmatas ( tā kā apmeklēju Ineses seminārus un esam uz tu)

Inese ir pārliecināta - lai saprastu, ko un kā gribam mainīt savā dzīvē un lai to sasniegtu jāsāk ar mājas sakārtošanu un samīļošanu.

„Māja ir patvērums, kurā atgriezties, lai atgūtu spēkus un dotos atkal pasaulē. Mājai ir sava enerģētika, tā ir enerģija, kas ietekmē tavu apziņu un zemapziņu, tavu veselību. Tādēļ milzīga nozīme ir enerģijai, simboliem, priekšmetiem un to novietojumiem, tīrībai un kārtībai mājās."

TOP 10 mājas un domu kārtošanas padomi


1. Tīra pagulte. Gan no putekļiem, gan priekšmetiem. Nav ieteicams turēt zem gultas nevajadzīgās vecās mantas, drēbes utt. Pagulte un gulta ir ļoti nozīmīga no tīrības viedokļa. Svaigs, labs miegs ir ļoti nozīmīgs tavai veselībai un spēka atjaunošanai.

2. Veselīgi, lekni istabas augi. Mūsu zemapziņai ļoti svarīgi ir istabas augi. Augi simbolizē dzīvību, veselību un vitalitāti. Uzmani, lai mājās telpaugi vienmēr būtu veselīgi, labi laistīti un baroti. Nokaltis istabas augs var sabojāt kopējo enerģētiku, sniedzot neveselīgu informāciju tavai zemapziņai.

3. Pareizi izvietoti gaismas avoti. Seko, lai tavā mājā nebūtu stūru vai vietu, kur trūkst gaismas un ir tumšs. Tas var norādīt uz to, ka arī tavā dzīvē kādā jomā pietrūkst gaismas un uzmanības.

4. Pārbaudi, vai nepil ūdens krāni. Ūdens simboliski saistīts ar bagātības un naudas plūsmu tavās mājās. Tādēļ krāniem, ūdens caurulēm jābūt salabotām. Tāpat arī vienmēr turi aizvērtas durvis uz savu tualetes telpu, kā arī poda vāku ciet, lai visa tava enerģētika neaizplūstu kanalizācijā.

5. Saved kārtībā rokturus! Tie simbolizē piekļuvi. Ja katru reizi, kad tev ko vajag paņemt, vienalga - no kāda skapīša, atvilktnes vai atvērt durvis, atvēršana sagādā milzu piepūli, tad tava zemapziņa saņem informāciju, ka ir jāpieliek liela piepūle, lai kaut ko sasniegtu.

6. Turi tīrus spoguļus, logus un durvju stiklus. Logi un durvju stikli simbolizē iespējas. Savukārt spoguļi- attieksmi un objektivitāti pret sevi. Tāpat arī jāpiedomā, kur mājās spogulis tiek novietots. Spogulim vajadzētu atspoguļot to, ko tu labprāt gribi redzēt un dubultot, bet tam nevajadzētu atspoguļot to, kas tev nepatīk. Piemēram, spogulim nevajadzētu būt pretī darba vietai, jo tad tas dubultos darbu un liks tērēt dubultus spēkus. Spoguli var likt viesistabā, lai tas dubulto prieku.

7. Parūpējies par ārdurvīm! Ārdurvis un piekļuve mājai ir svarīga, lai gan cilvēki, gan laime var tevi atrast. Lievenim jābūt skaistam, ārdurvīm jāveras viegli, bez aizķeršanās. Izrotā ārdurvis, piemēram, šobrīd- ar skaistu Adventes laika vainagu.

8. Virtuvei, īpaši plītij un ledusskapim jābūt ideāli tīriem. Plīts ir ģimenes pavards, tā ir labklājības simbols mājās. Tādēļ tā jāuztur tīra un spodra. Tāpat arī ledusskapim jābūt tīram. Ir svarīgi ledusskapī likt produktus, kas mūsu zemapziņai saistītos ar veselību, bagātību un prieku, piemēram, augļus, dārzeņus, kādu kārumu vai šampanieti priekam.

Vēl viens padoms saistībā ar virtuvi- nekad neatstāj pārtikas atkritumus uz nakti neiznestus. Lai naktī un no rīta būtu laba un tīra enerģētika.

9. Jo mazāk lietu guļamistabā, jo labāk tavam miegam un veselībai. Iekārtojot vai tīrot guļamistabu, jāatceras, ka tajā jābūt pēc iespējas mazāk informācijas avotiem. TV, datoru, radio, grāmatas, žurnālus utt. labāk turēt citā istabā. Savukārt viesistabā tu vari izpausties. Viesistaba ir tā vieta, kur vari atļauties visu, te tu rādi ciemiņiem, paziņām un jebkuram, kuru ieaicini mājās, savu vēlamo parādes tēlu. Šeit jāvalda gaišai, līksmai gaisotnei.

10. Attīri un aktivizē mājas enerģētiku, lai tā strādā tavā labā! Māju var enerģētiski attīrīt, izkvēpinot ar kadiķa zariņu. Aizdedzini to un izstaigā māju pulksteņrādītāja virzienā. Un domās skaidri redzi, kā viss sliktais izkvēpinās, tā vietā nāk tīra un gaiša enerģētika. To pašu var darīt arī ar sveci. Vēl viena metode, ko savukārt māca Fen šui - plaukstu plaukšķināšana. Izstaigā māju pulksteņrādītāja virzienā un plaukšķini. Vēl vari pa māju izšļakstīt svētītu ūdeni.
 ( citāti no grāmatas I nod.3 tēma)

bet!? pirmā tēma-
 Vai tu esi laimīga? 
 un teikums ko es ar marķieri savā grāmatā iekrāsoju ir-
 Atļaut sev būt nevis pareizai un perfektai, bet vienkārši laimīgai. Un piedevām nejusties par to vainīgai.
 /es to novēlu Jums un sev/

...noteikti vel pie šis grāmatas atgriezīšos sava bloga ziņās.. jo tā šobrīd ir daļa no manas pasaules...5 komentāri:

MuSa teica...

Paldies, Sandra, ka padalījies !

Sandra teica...

MuSa- prieks ka ziņa ir interesanta.. komentārs- nozīmē bij vērts par to runāt... paldies ka neklusē ;)

...tā tiešām ir fantastiska grāmata.. es to lasu lēnām.. ik dienas kaut ko mācoties.. tās ir katram zināmas lietas, bet zināt, nenozīmēja darīt... ir interesantas tēmas kā mīlestība, nauda, ūdens..

Inese / Deziderija teica...

Liels paldies Tev, par ierakstu ;)
Uz doto momentu nesanāk man noformulēt savas domas, jo putra galvā, bet... vēlreiz paldies Tev. ;)

Anda teica...

Interesanti. :) Diemžēl ne visi kārtošanas padomi man ir īstenojami, jo dzīvoju dzīvoklī, bet dažas lietas var sākt īstenot. :)

Reizēm jūtu, ka zemapziņā prasās, lai būtu kārtība vispirms istabā...

Gaidīšu vēl jaukas domas!

Sandra teica...

Anda-
man jau liekas ka tam lielas nozīmes nav, dzīvoklis vai māja...

bet tur tev taisnība, ka tā ir laba sajūta, kad istaba ir perfektā kārtībā un tad negribas neko lieku nekur nolikt, lai neizjauktu visu lietu kārtību... :)
------
es atceros ka man vienreiz mūžā ir izdevies savu māju ( iepriekšējo) kādā reizē iziet cauru un iztīrīt no visa liekā.. joprojām atceros to laimes sajūtu.. kad mājā nebij nekā lieka, katrai lietai bij sava vieta... tad tiešām var ieelpot laimi... par to sapņoju, uz to šobrīd eju.. bet nu jā. kārtībai jābūt pat visniecīgākajās lietās.. ik sīkumiņam... tas ir ļooti ilgs process.. jo kad padomāju par žurnālu kalniem, gan par bildēm datoros... tad zinu tikai vienu.. kaut kad tiem pienāks kārta .. tieši lai manī bītu šī laimes sajūta :))


- paldies-